Плита АМГ6
Алюмінієві плити АМГ6
Алюмінієвий сплав АМГ6, характеристики.
Сплав АМг6 характеризується хорошою пластичністю як при середніх, так і при високих t, і відмінною корозійною стійкістю в складних умовах, агресивних середовищах, навіть у морській воді. Ці якості, і до того ж відмінна зварюваність, обумовлюють широке використання цього сплаву в кораблебудуванні. Незважаючи на помітне поліпшення розчинності магнію в алюмінії із зростанням температури, міцність при загартуванню цього сплаву практично не збільшується, бо сплав Амг6, як і інші магналии (АМг2, АМг3,5) є термічно не упрочняемым.
Напівфабрикати із сплаву АМг6 випускаються найчастіше у відпаленому стані. Процедура відпалу виконується при порівняно невисоких температурах (310-335°C) з подальшим охолодженням на повітрі. Із зростанням температури відпалу знижується опірність корозії, тому для заготовок низькотемпературний відпал особливо важливий. Марганець, навіть при незначному присутності в сплаві, помітно змінює його механічні якості. Наприклад, при максимальному вмісті Mn (0,8%) при незмінних інших умовах, міцність вище на 2-3 кг/мм кв., ніж при утриманні Мп 0.5%.
Підвищення міцності напівфабрикатів з алюмінію АМг6 може досягатися шляхом холодної деформації. Розтягнення в межах деформації 2-3%, незначно впливаючи на міцність профілів із сплаву АМг6, помітно збільшує межа їх плинності. Відносне подовження при цьому знижується менше, ніж у інших сплавів. Слід зауважити, що такі зміни механічних властивостей профілів із сплаву АМг6 при правці розтягуванням спостерігаються незалежно від умов відпалу, що передував правці. Результат, отриманий при холодному зміцнення, при зварюванні помітно втрачається. Це обмежує сферу застосування нагартованых заготовок, їх найчастіше використовують для виробів, що з'єднуються заклепками або болтовими з'єднаннями.